Dny otevřených dveří na ZČU

Podívejte se na sestřih a rozhovory návštěvníků dnů otevřených dveří Fakult na Západočeské univerzitě v Plzni v akademickém roce 2013/2014.

 

Motivační video Popularizace vědy na ZČU

Podívejte se zde

 

Interaktivní expozice RICE v Techmánii!

Videoreportáž z výstavy RICE, která byla slavnostně otevřena 5. února v Techmania science centre.
Návštěvníci ji mohou shlédnout do června roku 2013.

5.3. - 30.6. 2013 Techmania Science Center, Plzeň.

Videokanál RICE na Youtube

Originální expozice představuje novinky a zajímavosti ze světa současné elektrotechniky. K prohlédnutí a hlavně vyzkoušení je šestice exponátů, které zábavným způsobem předvádějí nejrůznější elektrotechnické jevy a principy. Návštěvníci se zde setkají např. s tzv. feromagnetickou kapalinou, která reaguje na magnetické pole změnou tvaru, příp. viskozity. Magnetické dělo vystřelující obruče do výšky až dvou metrů ukáže základní fyzikální zákony elektrotechniky. Točivé magnetické pole se pak stane základem hravého exponátu s názvem Závod autíček. Zahrát si můžete na theremin, originální hudební nástroj vynálezce Lva Sergejeviče Těrmena: zajímavý je tím, že se ho při hře vůbec nedotknete! Fascinovat vás bude speciální LED kostka - na tomto atraktivním exponátu si mohou návštěvníci vyzkoušet tzv. setrvačnost vnímání - perzistenci lidského oka, která se využívá ve většině zobrazovacích technologií, od televizorů nebo monitorů až po klasický film.

A zkrátka rozhodně nepřijdou ani milovníci mašinek: pomocí dotykového panelu je možné ovládat speciální modelovou železnici a díky zabudované kameře se navíc můžeme dívat na okolí pohledem imaginárního strojvůdce.

RICE - Regionální inovační centrum elektrotechniky
Nové unikátní výzkumné centrum Fakulty elektrotechnické
Západočeské univerzity v Plzni