Letní školy a příměstské tábory

Informace o nabízených letních školách a příměstských táborech naleznete vždy v anotaci nebo po kliku na název. 

Pro zájemce o účast na některé z nabízených aktivit je přihláška ke stažení ZDE.

 

 

HOMO ECONOMICUS

3. – 7. března 2014

Fakulta ekonomická pořádá 2. ročník jarní školy. Je určena pro žáky základních a středních škol. Její „absolventi“ si během týdne za pomocí her a přednášek osvojí nejen základy ekonomie a praktické dovednosti, ale budou seznámeni i s nejnovějšími vědeckovýzkumnými poznatky.

SPORT A VĚDA

3. – 7. března 2014

Fakulta strojní pořádá jarní příměstský tábor, zaměřený na vědu a sport, tábor je určen pro žáky základních a středních škol.

Šikovné ruce

29.července - 2. srpna 2013

Ve dnech od 29. července do 2. srpna 2013 se koná příměstský tábor pro zájemce od osmi let, jehož náplní je řada netradičních výtvarných technik. Účastníci si vyrobí spoustu hezkých věcí a dárků, jako jsou hedvábné šály, batikovaná trička, šperky z korálků a podobně.

Astronomické hrátky

22.-26. července 2013

Ve dnech od 22. do 26. července 2013 se koná příměstský tábor s astronomickou tématikou pro zájemce od osmi let. Děti se dozví spoustu zajímavých informací o vesmíru a způsobech jeho pozorování. V případě příznivého počasí jsou na programu i tématicky zaměřené procházky a pozorování zajímavostí na Slunci pomocí dalekohledů.

 

TyLiDi

26.-30. srpen 2013

Akce je určena pro studentky druhých a třetích ročníků středních škol zejména z Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje, které se již zajímají se o IT (Informační Technologie) nebo které tuší, že IT by mohlo být dobrou alternativou jejich dalšího studia. Cílem soustředění je ukázat, že IT není jen programování, ale zahrnuje celou škálu zajímavých pracovních možností vhodných pro ženy. Jedním z vedlejších cílů pak jsou praktické ukázky toho, že vlastní programování je skutečně pro všechny a může být i zajímavé. Vyzkoušíme si to na konstrukci vlastního softwarového robota.


Během soustředění lze poznat atmosféru vysoké školy, setkat se s budoucími vyučujícími, poznat podobně smýšlející dívky, dozvědět se od současných studentek zajímavosti a dobré rady o studiu. Jako bonus se účastnice dozví, jaké je uplatnění žen v současném IT. O tom budou mluvit ženy, které již v IT pracují a uspěly. Díky omezenému počtu účastnic je zaručen individuální přístup a možnost se na cokoliv kdykoliv zeptat.

 
 

Zdravá chůze

26.-30. srpen 2013

Týdenní příměstský tábor je zaměřen na představení principů zdravé chůze na základě nejnovějších vědeckovýzkumných poznatků. Hravou formou se děti seznámí se stavbou dolních končetin, základy kineziologie stoje a chůze, vyzkouší si vyšetření na přístrojích, naučí se pracovat se sporttestrem a poznají výhody chůze nordic walking.

 
 

juniorFEL

26.-30. srpen 2013

Během týdne se seznámíte srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika. Prohlédnete si laboratoře s unikátním vybavením. Zhotovíte si vlastní výrobky, z nichž některé si budete moci odnést domů. Vyzkoušíte si jak vypadá studium na vysoké škole.

 
 

Letní škola virtuální reality

15.-19. červenec 2013

Kurz má za úkol atraktivní formou přiblížit studentům dnes velmi moderní technologie a techniky virtuální reality. Student se jednak seznámí s teorií a mimo jiné se naučí pracovat v nástroji, pomocí kterého si vytvoří svůj virtuální svět.

 

Campo Arduino - kybernetické letní soustředění

19.-22. srpna 2013

Kybernetické letní soustředění Campo Arduino je určeno pro všechny, kteří si chtějí 4 dny hrát s jednoduchými roboty, sestavovat je a pak programovat, pro všechny, kteří se chtějí seznámit s platformou Arduino. Soustředění je určeno především pro studenty středních škol a druhého stupně základních škol. Jednoduché roboty ovládané platformou Arduino tvoří most mezi dětskými hračkami a prací v různých průmyslových odvětvích. Moderní hračky jsou stále více komplikované a mají stále více funkcí, mluvíme-li tedy o mechanických, či mechanicko-elektrických hračkách.

 

Platforma Arduino umožňuje velmi jednoduchým způsobem postavit originálního robota podle svých požadavků a zakoupit si pouze ty díly (senzory, motorky apod.), které pro něj jsou třeba. Jednotlivé výzvy (hardwarová výzva, softwarová výzva a výzva vlastní robot) jsou nastaveny tak, aby si každý přišel na své. Někdo raději drží v ruce šroubovák nebo páječku, jiný se cítí lépe za klávesnicí počítače, někdo si chce postavit svého robota a odnést si ho domů. Všichni mají společné to, že si chtějí pohrát s jednoduchými roboty, vyzkoušet principy jejich ovládání a vyřešit jednoduché úlohy například pohybu robota v bludišti. Více informací na: http://www.campoarduino.zcu.cz

 
 

HOMO ECONOMICUS

8.-12. července 2013

Fakulta ekonomická pořádá 1. ročník letní školy. Je určena pro žáky základních a středních škol. Její „absolventi“ si během týdne za pomocí her a přednášek osvojí nejen základy ekonomie a praktické dovednosti, ale budou seznámeni i s nejnovějšími vědeckovýzkumnými poznatky.